úprava vody - ECO napájecí voda

 

Princip fungování jednotek Envirolyte ECO:

Proces čištění vody v jednotce ECO zahrnuje anodovou elektrolytickou oxidaci se současným odstraněním kationtů. Elektrolytická a chemická přídavná oxidace probíhá ve vířivé reakční komoře a katalytické čištění v katalytickém reaktoru. Procesy úpravy vody v jednotce ECO sestávají z několika stupňů (rozdílným způsobem působícími na vodu a její znečištění) oddělených v čase a prostoru. Tím je zaručena vysoká efektivnost a ekologická bezpečnost procesů úpravy vody v jednotkách ECO ve srovnání s jinými známými technikami.

Zařízení Envirolyte ECO dosahují výrobní kapacity 120 l/hod až 4.800 l/hod, ECO jednotky upraví až 1.000.000 litrů vody bez nároku na výměnu reaktoru (u filtrů Brita jde o 60-100 litrů).

Výrobní jednotky Envirolyte ECO díky své výrobní kapacitě upravené vody mohou být vhodným řešením pro úpravu vody v domácnostech, ale i napájecí vody ve velkochovech zvířat i při zavlažování rostlin.

 

 

Ekologická jednotka Envirolyte na úpravu pitné vody řady ECO

 

 

Prokazatelné účinky:

-         zničení všech druhů mikroorganismů

-         neutralizace všech nebezpečných organických látek ve vodě

-         neutralizace iontů těžkých kovů

-         odstranění dusičnanů a dusitanů

-         nasycení vody kyslíkem

-         zničení sloučenin aktivního chloru

-         uvolňování vodíkových vazeb (zvýšení biocidních vlastností)

-         nedochází ke snižování mineralizace vody

 

Upravená voda jednotkou ECO odpovídá normám Světové zdravotnické organizace na pitnou vodu.

Takto upravená voda:

-         je mnohem chutnější a vhodná k pití i k úpravě potravin

-         nezanechává kotelní kámen

-         snadno omývá povlak po pesticidech a herbicidech na čerstvém ovoci a zelenině

-         ženy, které takto upravenou vodu používají k mytí, dosahují kosmetického účinku a jejich kůže vypadá mladě

-         je vhodná k mytí dětí, aniž by musela být převařována nebo něčím doplňována

-         urychluje růst rostlin

-         dokonce i domácí zvířata ji preferují před obyčejnou vodovodní vodou 

 

 

 

  

Přístroje Envirolyte ECO®    Jak pracují?

 

  • Technologie ECA (elektrochemické aktivace) patří mezi ekologicky nejbezpečnější technologie čištění vody, které dnes existují.
  • Technologie ECA umožňuje zbavit vodu různých škodlivých příměsí stejně jako měnit prostou vodu v něco, co se dá používat v různých oblastech lidské činnosti.
  • Technologie ECA je součástí jednotek ECO®. Jsou vysoce účinné, ekonomické, nevyžadují použití drahých a škodlivých chemikálií. Vynikají spolehlivostí, trvanlivostí a jednoduchou obsluhou.
  • Jednotky ECO® používají technologii založenou na membránovém elektrochemickém reaktoru. Jde o vysoce účinné zařízení průtokového typu, které potřebuje pouze dodávku elektrické energie (ne více než 1W/h na 1 l vody). ECO® jednotky neobsahují kazety, které by vyžadovaly pravidelnou obměnu a musely by být bezpečně likvidovány. Toto je největší výhoda oproti zařízením s filtry, totiž filtry nebo sorbenty obvykle akumulují mikroorganismy, které se rychle množí na povrchu filtrů nebo sorbentů, živí se příměsemi v protékající vodě a produkují vlastní toxiny, stávají se tak samy zdrojem sekundární kontaminace.
  • ECO® jednotky jsou konstruovány za účelem čištění vodovodní vody, která neodpovídá normám. Zaručují efektivní ničení všech forem mikroorganismů, stejně jako jejich toxinů; neutralizaci všech škodlivých organických látek (herbicidů, pesticidů, fenolů, organických sloučenin chloru, vč. dioxinů atd.) a odstranění všech těžkých kovů.
  • Reaktory ECA byly celosvětově patentovány společností ECO Group.

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode